Mapy parafii

Poinformuj

Powiadom swoich znajomych

Świeczka oraz reklama

Wejdź na stronę parafii, kliknij zakładkę ŚWIECZKI.


Wycinki prasowe


Gadu-Gadu.pl

Ile katolicy płacą za wiarę?

Ile katolicy płacą za wiarę? "Dziennik Bałtycki", powołując się na serwis internetowy www.colaska.pl, podaje wysokość kwot, jakie członkowie i członkinie Kościoła rzymskokatolickiego muszą płacić za różne usługi oferowane przez księży.

Okazuje się, że kapłani potrafią rozmaicie wyceniać zorganizowanie określonego rodzaju uroczystości. Np. w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Słupsku można zlecić odprawienie mszy świętej w danej intencji już za 10 zł, podczas gdy w parafii pw. św. Anny w Przechlewie ta sama usługa kosztuje już min. 300 zł. W tej ostatniej parafii wierni sporo muszą zapłacić też za kościelny ślub - 1600 zł, pogrzeb - 2100 zł oraz chrzest - 500 zł.

Sprawę stosowanych przez kapłanów cenników skomentował ksiądz Ireneusz Smagliński, rzecznik prasowy kurii w Pelplinie:

W internecie można umieścić wszystko. W rzeczywistości nie ma odgórnie ustalonych stawek za udzielenie sakramentów czy też inne posługi duszpasterskie. Jest to uzależnione od wielu czynników - między innymi od tradycji i obyczajów panujących w danej parafii, jej potrzeb... Podobnie jest z każdym towarem. Na jednej stacji możemy zapłacić na przykład 5 złotych za litr benzyny, na innej już o 20 groszy więcej. Na pewno jednak nie powinno dochodzić do sytuacji, że któryś z księży nie udzieli sakramentu, gdyż otrzymał za to zbyt mało pieniędzy - powiedział.

Źródło: Gadu-Gadu.plTwój wkład
Twoje zdjęcia na portalu? To możliwe, prześlij nam zdjęcie dowolnego kościoła. Zamieścimy je na stronie parafii z informacją kto zdjęcie nadesłał (opcja).

Wystarczy wysłać zdjęcie na adres pomoc@colaska.pl lub skorzystać z formularza na stronie parafii w zakładce "Informacje". Dziękujemy za pomoc