Mapy parafii

Poinformuj

Powiadom swoich znajomych

Świeczka oraz reklama

Wejdź na stronę parafii, kliknij zakładkę ŚWIECZKI.


Wycinki prasowe


Sfora.pl

Oto najdroższe parafie w Polsce. Tyle chcą za "co łaska"

Oto najdroższe parafie w Polsce. Tyle chcą za Tu najwięcej zapłacisz za chrzest, pogrzeb i ślub.

W parafiach rzymskokatolickich obowiązuje rzekoma dobrowolność, ale dla nikogo tajemnicą nie jest, iż termin "co łaska" nie zawsze oznacza faktyczne "ile kto uważa" - pisze "Dziennik Bałtycki".

Najdroższa w Polsce jest parafia pw. św. Anny w Przechlewie. Za ślub kościelny musimy zapłacić tu 1,6 zł tys. zł, za pogrzeb 2,1 tys. zł, a chrzest 500 zł - informuje serwis colaska.pl.


Według autorów serwisu, za odprawienie mszy świętej w danej intencji proboszcz żąda tu aż 300 zł. Najtańszą pod tym względem jest obecnie parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Słupsku (minimalna stawka wynosi 10 zł).


Za mszę pogrzebową najmniej zapłacimy w parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Różańca Świętego w Słupsku (200 zł). Najdroższa w tej kategorii jest parafia w Mielcu (2,6 tys. zł).

Oficjalnie przedstawiciele Kościoła zaprzeczają tym informacjom.

Nie ma odgórnie ustalonych stawek. Jest to uzależnione od wielu czynników m.in. od tradycji i obyczajów panujących w danej parafii, jej potrzeb. Podobnie jest z każdym towarem - powiedział ksiądz Ireneusz Smagliński, rzecznik prasowy kurii w Pelplinie.

Źródło: Sfora.plTwój wkład
Twoje zdjęcia na portalu? To możliwe, prześlij nam zdjęcie dowolnego kościoła. Zamieścimy je na stronie parafii z informacją kto zdjęcie nadesłał (opcja).

Wystarczy wysłać zdjęcie na adres pomoc@colaska.pl lub skorzystać z formularza na stronie parafii w zakładce "Informacje". Dziękujemy za pomoc