Mapy parafii

Poinformuj

Powiadom swoich znajomych

Świeczka oraz reklama

Wejdź na stronę parafii, kliknij zakładkę ŚWIECZKI.


Wycinki prasowe


HotMoney

Ile naprawdę dostają księża? Oto cennik

Ile naprawdę dostają księża? Oto cennik Chrzciny, śluby, pogrzeby... Za obrzędy religijne w Polsce po prostu nie wypada nie zapłacić. Niby wystarczy dać co łaska, jednak w rzeczywistości często obowiązują nieoficjalne stawki, a Polacy starają się zmieścić w widełkach.

Nie trzeba już pytać znajomych, jakie one są – wystarczy odwiedzić serwis Colaska.pl i sprawdzić nieoficjalne stawki w poszczególnych parafiach w Polsce. Oczywiście oficjalnie za sakramenty nie trzeba płacić nic.

Jak podaje "Głos Wielkopolski", baza danych zawiera już ponad 10 tys. parafii. Stawki są bardzo zróżnicowane: ślub może kosztować zaledwie 100 zł (parafia pod wezwaniem Świętego Krzyża w Obornikach), ale może też 2 tys. zł (parafia Świętego Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie).

Mniejsze rozpiętości występują w przypadku chrztów: sakrament kosztuje od 50 zł (kościół Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu) do 500 zł (parafia św. Stanisława Kostki w Pile).

Inaczej jest w przypadku pogrzebów: różnica między najtańszą a najdroższą parafią jest ponad 55-krotna! Opłata waha się od 50 zł (kościół w Łowcach w woj. podkarpackim) do 2775 zł (kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku) – czytamy w "GW".

Źródło: HotMoneyTwój wkład
Twoje zdjęcia na portalu? To możliwe, prześlij nam zdjęcie dowolnego kościoła. Zamieścimy je na stronie parafii z informacją kto zdjęcie nadesłał (opcja).

Wystarczy wysłać zdjęcie na adres pomoc@colaska.pl lub skorzystać z formularza na stronie parafii w zakładce "Informacje". Dziękujemy za pomoc